Poznaj FENIX w bezpośrednim kontakcie z materiałem

FENIX to innowacyjne materiały stworzone do aranżacji wnętrz przez włoską firmę Arpa Industriale. Dzięki niskiemu współczynnikowi odbicia światła mają wyjątkowo matową powierzchnię oraz głęboki kolor, wyjątkowym czyni go również możliwość regeneracji struktury pod wpływem ciepła. Pod mikroskopem struktura Fenix jest chropowata, co eliminuje odblaski. Materiał ten może się regenerować pod wpływem ciepła, umożliwiając naprawę drobnych zarysowań za pomocą mokrej szmatki i żelazka.

Jego wszechstronność sprawia, że znajduje zastosowanie nie tylko w kuchniach czy łazienkach, ale również w przestrzeniach biurowych i wszędzie tam, gdzie liczy się estetyka i funkcjonalność. Dzięki zastosowaniu cienkiego laminatu, materiały Fenix znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w produkcji blatów, ale również frontów meblowych, okładzin ściennych czy żaluzji. Ich wszechstronność i elegancki, matowy wygląd sprawiają, że są idealnym wyborem do różnorodnych projektów wnętrzarskich.

Codzienne czyszczenie FENIX

Zazwyczaj wystarczy ciepła woda
Ponieważ FENIX jest mocnym materiałem, można również użyć dowolnego domowego środka czyszczącego, takiego jak uniwersalne środki czyszczące, dezynfekujące, odtłuszczacze lub środki do usuwania kamienia. W razie potrzeby można bezpiecznie użyć nawet acetonu (zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi ochrony zdrowia i bezpieczeństwa na butelce).
Aby uniknąć uszkodzenia struktury, nie należy szorować powierzchni
środkami typu mleczko z granulkami, twardym zmywakiem lub szczotką. W dłuższej perspektywie może to doprowadzić do powstania błyszczących plam na matowej powierzchni. Zamiast tego można użyć gąbki melaminowej - znanej również jako magiczna gąbka.
Ostatnim krokiem jest spłukanie blatu dużą ilością ciepłej wody
oraz wytarcie do sucha czystą szmatką. Woda usuwa brud, pozostałości płynów czyszczących i cząstki gąbki melaminowej, które mogły pozostać w strukturze. Czysta ściereczka wchłania wodę, a tym samym zapobiega osadzaniu się kamienia, który może spowodować zmianę wyglądu.

Głębokie czyszczenie FENIX

Jeśli powierzchnia nie była odpowiednio czyszczona z upływem czasu zauważysz zmianę wyglądu, wówczas możesz wykonać poniższą procedurę, aby głęboko wyczyścić powierzchnię FENIX.

Spryskaj całą powierzchnię odtłuszczaczem kuchennym.
Użyj czystej szmatki i ciepłej wody, aby poluzować wszelkie pozostałości, stosując delikatne tarcie. Spłukać dużą ilością ciepłej wody i osuszyć czystą szmatką.
Spryskaj całą powierzchnię płynem usuwającym kamień.
Użyj czystej szmatki i ciepłej wody, aby zmiękczyć wszelkie pozostałości, stosując delikatne tarcie. Spłukać dużą ilością ciepłej wody i osuszyć czystą szmatką.
Użyj magicznej gąbki
Użyj gąbki melaminowej (magiczna gąbka), wykonuj ruchy w kształcie koła, aby dotrzeć w głąb struktury. Spłucz dużą ilością ciepłej wody i osusz czystą szmatką.
Użyj Acetonu
Jeśli plama nadal pozostała, można użyć acetonu miejscowo (zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi ochrony zdrowia i Bezpieczeństwa które znajdziesz na butelce).

Regeneracja termiczna powierzchni FENIX

W przypadku wystąpienia drobnych zarysowań, możliwa jest termiczna regeneracja powierzchni.

Termiczna regeneracja lekkich zarapań
Połóż papierowy ręcznik na zadrapaniach i zwilż go wodą. Następnie przyłóż gorące żelazko do ręcznika na maksymalnie 10 sekund. Po usunięciu żelazka, wysusz powierzchnię czystą, suchą szmatką.

Pielęgnacja produktów FENIX nie wymaga specjalnych zabiegów - wystarczy miękka ściereczka i delikatny detergent. Dzięki swojej możliwości regeneracji oraz odporności na plamy, FENIX jest łatwy w utrzymaniu, co sprawia, że produkty z tego materiału są praktyczne i długowieczne. Aby powierzchnia FENIX wyglądała jak nowa należy przestrzegać kilku podstawowych zasad opisanych wcześniej. Dzięki nim Twoje produkty będą w dobrej formie przez długie lata.